ALIEJUOTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

Jei jūsų baldai pagaminti ne iš sintetinės medžiagos, o iš natūralaus medžio, tokie dalykai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Atvirkščiai – būtent tai ir pabrėžia natūralų medinių baldų grožį.

Paprastai praiena 3 - 9 mėnesiai, kol baldas iš gamintojo  pasiekia pirkėją. Aliejus jau būna susigėręs į medieną. Todėl ypač rekomenduojama naujai nusipirkus baldus prieš pradedant eksploatuoti praaliejuoti dar sykį. Kaip tai daroma:

  •  Nusiperkate baldams skirto aliejaus. Atkreipkite dėmesį, kad aliejus būtų būtent baldams:

Aliejai būna skirtingų pagrindų (angliškai - base). Jei panaudosite ne tos bazės aliejų - didelė tikimybė, kad Jūsų baldą išmuš baltos dėmės. O tada ilgai ir nuobodžiai šveisdami švitriniu popieriumi šalinsite naująjį aliejų nuo paviršiaus.

Baldams skirtas aliejus neturi kenksmingų priemaišų, todėl drąsiai galite dėti maisto produktus. Jei turite nuo statybų likusio grindų ar kitokio aliejaus - nerekomenduojame juo aliejuoti baldų dėl aukščiau paminėtų priežasčių.

Bet jei nusprendėte rizikuoti - tada rekomenduojame nežinomu aliejumi padengti nematomą baldų pusę (pvz - apverskite stalą ir padenkite kokius 20x20 cm iš stalo vidinės pusės). Palaukite 12 valandų. Jei nieko neatsitiko - pabandykite aliejuoti visą baldą. Sėkmės!

Kartais klientai klausia - ar galime naudoti alyvuogių ar saulėgražų maistinį aliejų? Nerekomenduojame, nes maistinis aliejus, kaip ir kiekvienas maistas, kai baigiasi jo galiojimo laikas, gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Kiekvienas produktas turi savo paskirtį. Baldinis aliejus geriau įsigeria, negu maistinis. Maistinį aliejų naudoti galite, bet rezultatas bus prastesnis.

  •  Aplinkos temperatūra

Aplinkos temperatūra turi būti ne mažiau 20 C, tada aliejus gerai įsigeria į paviršių. Be abejo, galite dirbti ir žemesnėse temperatūrose, tačiau Jūsų darbo rezultatas bus prastesnis (ne taip gerai aliejus įsigers į medieną);

  •  Paruoškite paviršių

Ranka perbraukiate baldo paviršių. Paviršiaus šiurkštumui įvertinti ranka žymiai jautresnė, negu akis. Jei pajutote šiurkštų paviršių - tą vietą pašveiskite smulkiu švitriniu popieriumi (švitro numeris / kalibras turi būti ne mažiau 180). Šveisti reikia išilgai medienos plaušo, jokiu būdu ne skersai!.

Kas nutiks jei šveisite skersai medžio pluošto / skersai lamelių? Niekas baisaus nuo to nenutiks, bet rezultate tik subraižysite paviršių ir vis tiek Jums norint gauti lygų paviršių - užbaigti šlifavimą reikės šveičiant išilgai medžio pluošto.

  •  Paviršiaus aliejavimas

Įsipilate į plokščią induką baldinio aliejaus ir medvilniniu skudurėliu padengiate visą baldo paviršių, aliejus pradeda gertis į paviršių.

Palaukite 15- 20 min; aliejus, priklausomai nuo medienos struktūros, vienur jau bus susigėręs, kitur - dar ne. Tada tuo pačiu skuduriuku vėl perbraukiate per baldo paviršių ir išlyginate / išsklaidote aliejaus perteklių.

Palaukiate kokias 3 - 4 valandas ir švariu sausu medvilniniu skuduru ar popieriniu virtuvės rankšluoščiu nuvalote aliejaus perteklių O jei nenuvalysite - kas bus? Po 24 val aliejus sukietėja ir tos vietos, kur buvo aliejaus lašai ar balutės - blizgės kaip lakas, o ten, kur aliejus susigėrė - bus matinis paviršius. O tada vėl reikės pasitelkti švitrinį popierių Nr. 180 (ir didesnio numerio) į pagalbą.

  • Po pusės ar metų viską pakartoti

Rekomenduojama kas pusę metų ar bent kartą per metus atšviežinti apdailą. Aišku, jei turite būrį mažų linksmų vaikučių ar Jūsų baldas stovi restorane, rekomenduojame peraliejuoti dažniau.